Sold
The Spectra Tower 1FLOOR 3FLAT D
Registration Number:20072101620201
|Transaction Date:22/06/2020
PRN:D3294003
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

HonlyMa馬倩紅
ACCOUNT DIRECTOR(S-629889)
Sold

5/10
PRICE
$6.97 M
Saleable Area
504sq.ft.
Buy $13,836 /sq.ft.
Building Age
8 Years
Transaction Date: 22/06/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2017-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
912
Walking toLong PingStation
1 Min(s)
Address/ Area
8 Kwong Yip Street