Sold
The Met. Blossom Tower 1FLOOR 10FLAT B03
Registration Number:26042200960216
|Transaction Date:30/03/2026
PRN:D3455728
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SherriChan陳淑賢
ACCOUNT MANAGER(E-334974)
Sold

2/6
PRICE
$3.07 M
Saleable Area
266sq.ft.
Buy $11,539 /sq.ft.
Building Age
8 Years
Transaction Date: 30/03/2026
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2017-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
640
Walking toMa On ShanStation
6 Min(s)
Address/ Area
9 Ma Kam Street