Sold
Robinson Heights Tower 1FLOOR 20FLAT B
Registration Number:08062300620118
|Transaction Date:11/06/2008
PRN:B6305468
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IanYeung楊子仲
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-587830)
Sold

1/4
PRICE
$10 M
Saleable Area
820sq.ft.
Buy $12,192 /sq.ft.
Gross Area
968sq.ft.
Buy $10,331 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 11/06/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
484
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
8 Robinson Road