Sold
Robinson Heights Tower 1FLOOR 6FLAT E
Registration Number:10100401270171
|Transaction Date:06/09/2010
PRN:A1986857
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JennChan陳艷華
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-564300)
Sold

1/4
PRICE
$9.05 M
Saleable Area
762sq.ft.
Buy $11,875 /sq.ft.
Gross Area
899sq.ft.
Buy $10,067 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 06/09/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
484
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
8 Robinson Road