Sold
Residence 88 Tower 1FLOOR 8FLAT H
Registration Number:21021701630090
|Transaction Date:25/01/2021
PRN:D2325179
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AdaYong楊采知
ACCOUNT DIRECTOR(S-637965)
Sold

8/14
PRICE
$6.4 M
Saleable Area
477sq.ft.
Buy $13,422 /sq.ft.
Gross Area
623sq.ft.
Buy $10,273 /sq.ft.
Building Age
12 Years
Transaction Date: 25/01/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2014-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
352
Walking toYuen LongStation
11 Min(s)
Address/ Area
88 Fung Cheung Road