Sold
Ma On Shan Centre Tower 1FLOOR 39FLAT C
Registration Number:23030301090204
|Transaction Date:13/02/2023
PRN:B4516611
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

EvaLui呂綺華
ACCOUNT DIRECTOR(S-424357)
Sold

1/1
PRICE
$6.75 M
Saleable Area
364sq.ft.
Buy $18,553 /sq.ft.
Gross Area
492sq.ft.
Buy $13,720 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 13/02/2023
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1994-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
1,048
Walking toMa On ShanStation
6 Min(s)
Address/ Area
1 On Chun Street