Sold
Ma On Shan Centre Tower 1FLOOR 12FLAT H
Registration Number:22022101180315
|Transaction Date:11/02/2022
PRN:A9128291
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

EvaLui呂綺華
ACCOUNT DIRECTOR(S-424357)
Sold

2/15
PRICE
$7.18 M
Saleable Area
468sq.ft.
Buy $15,334 /sq.ft.
Gross Area
626sq.ft.
Buy $11,470 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 11/02/2022
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1994-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
1,048
Walking toMa On ShanStation
6 Min(s)
Address/ Area
1 On Chun Street