Sold
Kwong Fung Terrace Tower 1FLOOR 35FLAT C
Registration Number:07627340
|Transaction Date:23/11/1998
PRN:B9089315
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RobertLaw羅善衡
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-210313)
Sold

1/2
PRICE
$5.3 M
Saleable Area
737sq.ft.
Buy $7,188 /sq.ft.
Gross Area
938sq.ft.
Buy $5,650 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 23/11/1998
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
320
Walking toHKUStation
3 Min(s)
Address/ Area
163 Third Street