Sold
Kornville Tower 1FLOOR 28FLAT A
Registration Number:20101600110298
|Transaction Date:25/09/2020
PRN:A3133867
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JennyGeng耿江麗
ACCOUNT DIRECTOR(S-483310)
Sold

1/6
PRICE
$10.7 M
Saleable Area
604sq.ft.
Buy $17,719 /sq.ft.
Gross Area
777sq.ft.
Buy $13,771 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 25/09/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
504
Walking toTai KooStation
6 Min(s)
Address/ Area
38 Yau Man Street
Other Facilities
Children Playground/Play Room, Landscape Garden