Sold
Kornville Tower 1FLOOR 8FLAT D
Registration Number:13100200040025
|Transaction Date:05/09/2013
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JennyGeng耿江麗
ACCOUNT DIRECTOR(S-483310)
Sold

1/6
PRICE
$5.51 M
Saleable Area
538sq.ft.
Buy $10,247 /sq.ft.
Gross Area
691sq.ft.
Buy $7,981 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 05/09/2013
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
504
Walking toTai KooStation
6 Min(s)
Address/ Area
38 Yau Man Street
Other Facilities
Children Playground/Play Room, Landscape Garden