Sold
Hong Tak Gardens Tower 1FLOOR 19FLAT E
Registration Number:15071700420026
|Transaction Date:30/06/2015
PRN:B0137897
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MariaChan陳少瓊
DEPUTY MANAGER(E-337914)
PRICE
$3.55 M
Saleable Area
412sq.ft.
Buy $8,611 /sq.ft.
Gross Area
542sq.ft.
Buy $6,550 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 30/06/2015
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
708
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
11 Shek Pai Tau Road