Sold
Hong Tak Gardens Tower 1FLOOR 18FLAT F
Registration Number:13100401600013
|Transaction Date:09/09/2013
PRN:B0138114
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

YoyoLee李爵宇
SENIOR ACCOUNT MANAGER(E-444745)
PRICE
$2.37 M
Saleable Area
363sq.ft.
Buy $6,533 /sq.ft.
Gross Area
479sq.ft.
Buy $4,948 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 09/09/2013
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
708
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
11 Shek Pai Tau Road