Sold
Hong Tak Gardens Tower 1FLOOR 26FLAT D
Registration Number:20042101280025
|Transaction Date:09/04/2020
PRN:B0137772
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

YoyoLee李爵宇
SENIOR ACCOUNT MANAGER(E-444745)
PRICE
$4.8 M
Saleable Area
412sq.ft.
Buy $11,643 /sq.ft.
Gross Area
542sq.ft.
Buy $8,856 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 09/04/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
708
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
11 Shek Pai Tau Road