Sold
Hillville Terrace Tower 1FLOOR 26FLAT A
Registration Number:07435640
|Transaction Date:26/02/1998
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlexChiu趙日雄
ACCOUNT DIRECTOR(S-590008)
PRICE
$5.78 M
Gross Area
902sq.ft.
Buy $6,413 /sq.ft.
Building Age
27 Years
Transaction Date: 26/02/1998
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1998-12-1999-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
86
Walking toTo Kwa WanStation
3 Min(s)
Address/ Area
28 Tin Kwong Road