Sold
Hillville Terrace Tower 1FLOOR 23FLAT A
Registration Number:07759748
|Transaction Date:28/04/1999
PRN:A6575415
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ThomasChung鍾偉民
ACCOUNT DIRECTOR(S-431152)
PRICE
$3.9 M
Gross Area
902sq.ft.
Buy $4,324 /sq.ft.
Building Age
27 Years
Transaction Date: 28/04/1999
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1998-12-1999-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
86
Walking toTo Kwa WanStation
3 Min(s)
Address/ Area
28 Tin Kwong Road