Sold
Grand Victoria Phase 1 Tower 1FLOOR 18FLAT A
Registration Number:23050301270059
|Transaction Date:19/04/2023
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ChrisLam林思朗
ACCOUNT DIRECTOR(E-322299)
Sold

1/4
PRICE
$46.58 M
Saleable Area
1,385sq.ft.
Buy $33,628 /sq.ft.
Building Age
3 Years
Transaction Date: 19/04/2023
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2022-11-2023-01
No. of Phases
3 Phase(s)
No. of Blocks
14 Block(s)
Total Units
1,437
Walking toNam CheongStation
7 Min(s)
Address/ Area
6-8 Lai Ying Street
Developer
SEA GROUP/SINO/WHEELOCK/K.WAH/SHIMAO GROUP
Other Facilities
-