Sold
Goodview Garden Tower 1FLOOR 22FLAT 2
Registration Number:16092802330126
|Transaction Date:30/08/2016
PRN:B4618470
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DannyWong黃志剛
ACCOUNT DIRECTOR(S-486985)
Sold

1/1
PRICE
$3.1 M
Saleable Area
339sq.ft.
Buy $9,143 /sq.ft.
Gross Area
487sq.ft.
Buy $6,366 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 30/08/2016
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
1,280
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
7 Hoi Chu Road