Sold
Goodview Garden Tower 1FLOOR 3FLAT 5
Registration Number:16081600420032
|Transaction Date:28/07/2016
PRN:A9947566
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FrankieChung鍾雁飛
ACCOUNT DIRECTOR(S-342226)
Sold

1/1
PRICE
$2.38 M
Saleable Area
340sq.ft.
Buy $6,997 /sq.ft.
Gross Area
489sq.ft.
Buy $4,867 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 28/07/2016
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
1,280
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
7 Hoi Chu Road