Sold
Goodrich Garden Tower 1FLOOR 34FLAT D
Registration Number:20093000060110
|Transaction Date:11/09/2020
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MariaChan陳少瓊
DEPUTY MANAGER(E-337914)
PRICE
$5.65 M
Saleable Area
513sq.ft.
Buy $11,004 /sq.ft.
Gross Area
707sq.ft.
Buy $7,992 /sq.ft.
Building Age
33 Years
Transaction Date: 11/09/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
600
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
9 Leung Tak Street