Sold
Carmen's Garden Tower 1FLOOR 5FLAT D
Registration Number:09143875
|Transaction Date:05/02/2004
PRN:A3971210
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DavidTang鄧基榮
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-161817)
PRICE
$5.96 M
Saleable Area
862sq.ft.
Buy $6,913 /sq.ft.
Gross Area
1,080sq.ft.
Buy $5,519 /sq.ft.
Building Age
28 Years
Transaction Date: 05/02/2004
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1997-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
190
Walking toJordanStation
2 Min(s)
Address/ Area
9 Cox's Road