Sold
Carmen's Garden Tower 1FLOOR 6FLAT C
Registration Number:09092102670116
|Transaction Date:11/09/2009
PRN:A3971098
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlexisKong江永基
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-065911)
PRICE
$9.65 M
Saleable Area
793sq.ft.
Buy $12,164 /sq.ft.
Gross Area
1,008sq.ft.
Buy $9,573 /sq.ft.
Building Age
28 Years
Transaction Date: 11/09/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1997-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
190
Walking toJordanStation
2 Min(s)
Address/ Area
9 Cox's Road