Sold
Carmen's Garden Tower 1FLOOR 12FLAT B
Registration Number:07346870
|Transaction Date:15/10/1997
PRN:B9239139
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoeLau劉寶田
SENIOR PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(E-479972)
PRICE
$23.03 M
Saleable Area
1,057sq.ft.
Buy $21,788 /sq.ft.
Gross Area
1,336sq.ft.
Buy $17,238 /sq.ft.
Building Age
28 Years
Transaction Date: 15/10/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1997-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
190
Walking toJordanStation
2 Min(s)
Address/ Area
9 Cox's Road