Sold
Carmen's Garden Tower 1FLOOR 11FLAT B
Registration Number:07441668
|Transaction Date:09/03/1998
PRN:A3970896
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DouglasLee李展豪
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-057536)
PRICE
$15.8 M
Saleable Area
1,057sq.ft.
Buy $14,948 /sq.ft.
Gross Area
1,336sq.ft.
Buy $11,826 /sq.ft.
Building Age
28 Years
Transaction Date: 09/03/1998
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1997-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
190
Walking toJordanStation
2 Min(s)
Address/ Area
9 Cox's Road