Sold
Carmen's Garden Tower 1FLOOR 5FLAT C
Registration Number:10011901080073
|Transaction Date:08/01/2010
PRN:A3971080
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CherryYung容秋兒
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-253361)
PRICE
$9.92 M
Saleable Area
793sq.ft.
Buy $12,502 /sq.ft.
Gross Area
1,008sq.ft.
Buy $9,839 /sq.ft.
Building Age
28 Years
Transaction Date: 08/01/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1997-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
190
Walking toJordanStation
2 Min(s)
Address/ Area
9 Cox's Road