Sold
Carmen's Garden Tower 1FLOOR 9FLAT D
Registration Number:07448486
|Transaction Date:16/03/1998
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlexisKong江永基
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-065911)
PRICE
$10.52 M
Saleable Area
862sq.ft.
Buy $12,201 /sq.ft.
Gross Area
1,008sq.ft.
Buy $10,437 /sq.ft.
Building Age
28 Years
Transaction Date: 16/03/1998
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1997-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
190
Walking toJordanStation
2 Min(s)
Address/ Area
9 Cox's Road