Sold
Bailey Garden Tower 1FLOOR 5FLAT G
Registration Number:21021000450451
|Transaction Date:26/01/2021
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlexChiu趙日雄
ACCOUNT DIRECTOR(S-590008)
Sold

1/1
PRICE
$6.9 M
Saleable Area
467sq.ft.
Buy $14,770 /sq.ft.
Gross Area
600sq.ft.
Buy $11,500 /sq.ft.
Building Age
31 Years
Transaction Date: 26/01/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
432
Walking toTo Kwa WanStation
8 Min(s)
Address/ Area
23 Bailey Street