Sold
Bailey Garden Tower 1FLOOR 32FLAT C
Registration Number:14020601910085
|Transaction Date:27/01/2014
PRN:A3388674
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
Sold

1/1
PRICE
$5 M
Saleable Area
501sq.ft.
Buy $9,989 /sq.ft.
Gross Area
639sq.ft.
Buy $7,825 /sq.ft.
Building Age
31 Years
Transaction Date: 27/01/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
432
Walking toTo Kwa WanStation
8 Min(s)
Address/ Area
23 Bailey Street