Sold
Tin Wang Court Wang Yuen House (block B)FLOOR 16FLAT 7
Registration Number:21052800580025
|Transaction Date:05/05/2021
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

AlexChiu趙日雄
ACCOUNT DIRECTOR(S-590008)
PRICE
$7.55 M
Saleable Area
554sq.ft.
Buy $13,620 /sq.ft.
Gross Area
720sq.ft.
Buy $10,486 /sq.ft.
Building Age
33 Years
Transaction Date: 05/05/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1992-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
630
Walking toWong Tai SinStation
14 Min(s)
Address/ Area
51 Chuk Yuen Road