Sold
Tin Lai CourtFLOOR 33FLAT 1
Registration Number:16072200470046
|Transaction Date:15/07/2016
PRN:B1139445
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

RebeccaIp葉碧萍
ACCOUNT MANAGER(S-696193)
Sold

1/5
PRICE
$2 M
Saleable Area
211sq.ft.
Buy $9,480 /sq.ft.
Gross Area
283sq.ft.
Buy $7,067 /sq.ft.
Building Age
28 Years
Transaction Date: 15/07/2016
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1997-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
756
Walking toTin Shui WaiStation
12 Min(s)
Address/ Area
11 Tin Hei Street