Sold
Tin Lai CourtFLOOR 33FLAT 5
Registration Number:17080901720047
|Transaction Date:31/07/2017
PRN:B1142872
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

RebeccaIp葉碧萍
ACCOUNT MANAGER(S-696193)
Sold

1/5
PRICE
$3.47 M
Saleable Area
530sq.ft.
Buy $6,552 /sq.ft.
Gross Area
710sq.ft.
Buy $4,887 /sq.ft.
Building Age
28 Years
Transaction Date: 31/07/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1997-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
756
Walking toTin Shui WaiStation
12 Min(s)
Address/ Area
11 Tin Hei Street