Sold
Timmar CourtMedium Floor ZoneFLAT B
Transaction Date:30/01/2026
Ricacorp/Holdings
PRIVATE RESIDENTIAL

KennethChui崔嘉栢
ACCOUNT DIRECTOR(E-003196)
Sold

1/1
PRICE
$5.43 M
Saleable Area
552sq.ft.
Buy $9,834 /sq.ft.
Gross Area
750sq.ft.
Buy $7,240 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 30/01/2026
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
38
Walking toTin HauStation
5 Min(s)
Address/ Area
10-12 Wing Hing Street