Sold
Wah Ming Estate Tim Ming House (block 7)FLOOR 32FLAT 16
Registration Number:13111800070023
|Transaction Date:08/11/2013
PRN:B2287755
Land Registry
TENANTS PURCHASE SCHEME

FionaLi李洪
ACCOUNT DIRECTOR(S-331774)
Sold

1/4
PRICE
$1.46 M
Saleable Area
485sq.ft.
Buy $3,007 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 08/11/2013
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-04-1990-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
7 Block(s)
Total Units
5,340
Walking toFanlingStation
16 Min(s)
Address/ Area
21 Wah Ming Road