Sold
The WharfFLOOR 17FLAT D
Registration Number:09472263
|Transaction Date:14/01/2005
PRN:B8949303
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JamesChan陳子健
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-144246)
Sold

1/4
PRICE
$2.49 M
Saleable Area
413sq.ft.
Buy $6,034 /sq.ft.
Gross Area
625sq.ft.
Buy $3,991 /sq.ft.
Building Age
23 Years
Transaction Date: 14/01/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2002-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
104
Walking toNorth PointStation
6 Min(s)
Address/ Area
33 North Point Road