Sold
The Waterside Tower 1FLOOR 37FLAT B
Registration Number:24041500250155
|Transaction Date:05/04/2024
PRN:B9885226
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SherriChan陳淑賢
ACCOUNT MANAGER(E-334974)
Sold

1/1
PRICE
$10.74 M
Saleable Area
785sq.ft.
Buy $13,687 /sq.ft.
Gross Area
1,060sq.ft.
Buy $10,132 /sq.ft.
Building Age
28 Years
Transaction Date: 05/04/2024
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1997-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
502
Walking toMa On ShanStation
5 Min(s)
Address/ Area
15 On Chun Street