Sold
The Vista Block 2FLOOR 9FLAT A
Registration Number:18020502020095
|Transaction Date:19/01/2018
PRN:B6920227
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlexChiu趙日雄
ACCOUNT DIRECTOR(S-590008)
PRICE
$5.95 M
Saleable Area
455sq.ft.
Buy $13,068 /sq.ft.
Gross Area
667sq.ft.
Buy $8,921 /sq.ft.
Building Age
27 Years
Transaction Date: 19/01/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1998-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
176
Walking toDiamond HillStation
11 Min(s)
Address/ Area
128 Wan Fung Street