Sold
The Trend Plaza Block CFLOOR 25FLAT 7
Registration Number:25012100260050
|Transaction Date:10/01/2025
PRN:B0397565
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MariaChan陳少瓊
DEPUTY MANAGER(E-337914)
Sold

11/14
PRICE
$2.72 M
Saleable Area
272sq.ft.
Buy $9,988 /sq.ft.
Gross Area
364sq.ft.
Buy $7,473 /sq.ft.
Building Age
37 Years
Transaction Date: 10/01/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-01-1988-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
1,240
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
2 Tuen Hop Street