Sold
The Trend Plaza Block CFLOOR 10FLAT 4
Registration Number:24041901350048
|Transaction Date:22/03/2024
PRN:B8330702
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FrankieChung鍾雁飛
ACCOUNT DIRECTOR(S-342226)
Sold

1/13
PRICE
$3.95 M
Saleable Area
346sq.ft.
Buy $11,432 /sq.ft.
Gross Area
452sq.ft.
Buy $8,739 /sq.ft.
Building Age
37 Years
Transaction Date: 22/03/2024
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-01-1988-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
1,240
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
2 Tuen Hop Street