Sold
The Royal CourtFLOOR 33FLAT C
Registration Number:07731669
|Transaction Date:17/03/1999
PRN:A1157601
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

HelenChau周海詩
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-213403)
Sold

1/2
PRICE
$7.93 M
Saleable Area
856sq.ft.
Buy $9,272 /sq.ft.
Gross Area
1,102sq.ft.
Buy $7,200 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 17/03/1999
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
93
Walking toCentralStation
14 Min(s)
Address/ Area
3 Kennedy Road