Sold
The Royal CourtFLOOR 11FLAT C
Registration Number:16112401970053
|Transaction Date:10/11/2016
PRN:A1157431
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DavidChoi蔡志昌
ACCOUNT DIRECTOR(S-219533)
Sold

1/2
PRICE
$20.8 M
Saleable Area
856sq.ft.
Buy $24,307 /sq.ft.
Gross Area
1,102sq.ft.
Buy $18,875 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 10/11/2016
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
93
Walking toCentralStation
14 Min(s)
Address/ Area
3 Kennedy Road