Sold
The Royal CourtFLOOR 16FLAT B
Registration Number:05080901140486
|Transaction Date:27/07/2005
PRN:B8887325
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JackLam林鉫祐
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-161107)
Sold

1/2
PRICE
$14 M
Saleable Area
1,107sq.ft.
Buy $12,652 /sq.ft.
Gross Area
1,428sq.ft.
Buy $9,804 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 27/07/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
93
Walking toCentralStation
14 Min(s)
Address/ Area
3 Kennedy Road