Sold
The Royal CourtFLOOR 30FLAT A
Registration Number:10101100980043
|Transaction Date:22/09/2010
PRN:A1157120
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

HelenChau周海詩
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-213403)
Sold

1/2
PRICE
$23.5 M
Saleable Area
1,107sq.ft.
Buy $21,237 /sq.ft.
Gross Area
1,428sq.ft.
Buy $16,457 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 22/09/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
93
Walking toCentralStation
14 Min(s)
Address/ Area
3 Kennedy Road