Sold
The Royal CourtFLOOR 11FLAT B
Registration Number:07102402100040
|Transaction Date:24/09/2007
PRN:B7764274
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

HelenChau周海詩
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-213403)
Sold

1/2
PRICE
$14.28 M
Saleable Area
1,107sq.ft.
Buy $12,905 /sq.ft.
Gross Area
1,428sq.ft.
Buy $10,000 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 24/09/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
93
Walking toCentralStation
14 Min(s)
Address/ Area
3 Kennedy Road