Sold
The Royal CourtFLOOR 27FLAT A
Registration Number:21022302150023
|Transaction Date:10/02/2021
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoeLee李祖傑
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-644557)
Sold

1/2
PRICE
$33.28 M
Saleable Area
1,107sq.ft.
Buy $30,076 /sq.ft.
Gross Area
1,428sq.ft.
Buy $23,305 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 10/02/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
93
Walking toCentralStation
14 Min(s)
Address/ Area
3 Kennedy Road