Sold
The Royal CourtFLOOR 31FLAT C
Registration Number:07937751
|Transaction Date:29/11/1999
PRN:B5078732
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DavidChoi蔡志昌
ACCOUNT DIRECTOR(S-219533)
Sold

1/2
PRICE
$9.05 M
Saleable Area
856sq.ft.
Buy $10,576 /sq.ft.
Gross Area
1,102sq.ft.
Buy $8,212 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 29/11/1999
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
93
Walking toCentralStation
14 Min(s)
Address/ Area
3 Kennedy Road