Sold
The Riviera House 19NO. 10HOUSE 19
Registration Number:00519419
|Transaction Date:27/05/2002
PRN:B3107756
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DickyWong王健鵬
ACCOUNT DIRECTOR(S-662807)
PRICE
$12.68 M
Saleable Area
2,209sq.ft.
Buy $5,741 /sq.ft.
Gross Area
2,208sq.ft.
Buy $5,743 /sq.ft.
Building Age
45 Years
Transaction Date: 27/05/2002
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
43 Block(s)
Total Units
43
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
10 Pik Sha Road