Sold
The RednaxelaFLOOR 7FLAT A
Registration Number:14082901330032
|Transaction Date:19/08/2014
PRN:A1969393
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DannyChoi蔡永東
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-106811)
Sold

1/3
PRICE
$9.6 M
Saleable Area
691sq.ft.
Buy $13,892 /sq.ft.
Gross Area
934sq.ft.
Buy $10,278 /sq.ft.
Building Age
27 Years
Transaction Date: 19/08/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1998-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
75
Walking toCentralStation
14 Min(s)
Address/ Area
1 Rednaxela Terrace