Sold
The RednaxelaFLOOR 26FLAT B
Registration Number:12012702140020
|Transaction Date:05/01/2012
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SelinaHuang黃雪梅
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-504969)
Sold

1/3
PRICE
$8.18 M
Saleable Area
637sq.ft.
Buy $12,837 /sq.ft.
Gross Area
861sq.ft.
Buy $9,501 /sq.ft.
Building Age
27 Years
Transaction Date: 05/01/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1998-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
75
Walking toCentralStation
14 Min(s)
Address/ Area
1 Rednaxela Terrace