Sold
The RednaxelaFLOOR 28FLAT C
Registration Number:25091501450039
|Transaction Date:10/09/2025
PRN:A1969684
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SteveWong黃志明
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-563997)
Sold

1/3
PRICE
$10.25 M
Saleable Area
671sq.ft.
Buy $15,280 /sq.ft.
Gross Area
914sq.ft.
Buy $11,211 /sq.ft.
Building Age
27 Years
Transaction Date: 10/09/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1998-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
75
Walking toCentralStation
14 Min(s)
Address/ Area
1 Rednaxela Terrace