Sold
The RednaxelaFLOOR 19FLAT A
Registration Number:10112900640082
|Transaction Date:16/11/2010
PRN:A1969300
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CeciliaMak麥凱詩
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-472780)
Sold

1/3
PRICE
$7.8 M
Saleable Area
691sq.ft.
Buy $11,287 /sq.ft.
Gross Area
934sq.ft.
Buy $8,351 /sq.ft.
Building Age
27 Years
Transaction Date: 16/11/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1998-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
75
Walking toCentralStation
14 Min(s)
Address/ Area
1 Rednaxela Terrace