Sold
The RednaxelaFLOOR 16FLAT A
Registration Number:10110401950033
|Transaction Date:01/11/2010
PRN:A1969277
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CarmanWong黃少仙
SENIOR PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-379834)
Sold

1/3
PRICE
$8.6 M
Saleable Area
691sq.ft.
Buy $12,445 /sq.ft.
Gross Area
934sq.ft.
Buy $9,208 /sq.ft.
Building Age
27 Years
Transaction Date: 01/11/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1998-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
75
Walking toCentralStation
14 Min(s)
Address/ Area
1 Rednaxela Terrace